Match schedule & results U13


Schedule: U13

vv Baronie
Easter Tournament
Sunday April 16th 2017

Poule A Poule B
A1 VV Baronie B1 Zulte Waregem
A2 NAC Breda B2 KV Kortrijk
A3 Waasland Beveren B3 Millwall
A4 Southend United FC B4 Almere City FC
A5 Cambuur B5 PEC Zwolle
Morning (Ochtend) RESULTS
10:00-10:25 Referee  
B1 Zulte Waregem B2 KV Kortrijk Field A Leo Kersten 1 1
A1 VV Baronie A2 NAC Breda Field B Luc Baars 0 3
10:30-10:55
B3 Millwall B4 Almere City FC Field A Laurens Maas 0 0
A3 Waasland Beveren A4 Southend United FC Field B Dennis van Gils 0 1
11:00-11:25
B2 KV Kortrijk B5 PEC Zwolle Field A Steven van der Vliet 0 3
A2 NAC Breda A5 Cambuur Field B Leo Kersten 1 0
11:30-11:55
B1 Zulte Waregem B4 Almere City FC Field A Luc Baars 0 0
A1 VV Baronie A4 Southend United FC Field B Laurens Maas 2 2
12:00-12:25
B5 PEC Zwolle B3 Millwall Field A Dennis van Gils 0 0
A5 Cambuur A3 Waasland Beveren Field B Steven van der Vliet 1 0
Afternoon (Middag) RESULTS
12:30-12:55 Referee
A2 NAC Breda A4 Southend United FC Field A Leo Kersten 1 0
B2 KV Kortrijk B4 Almere City FC Field B Luc Baars 1 2
13:15-13:40
A1 VV Baronie A3 Waasland Beveren Field A Laurens Maas 0 0
B1 Zulte Waregem B3 Millwall Field B Dennis van Gils 1 1
13:45-14:10
A5 Cambuur A4 Southend United FC Field A Steven van der Vliet 1 0
B5 PEC Zwolle B4 Almere City FC Field B Leo Kersten 0 0
14:15-14:40
A2 NAC Breda A3 Waasland Beveren Field A Luc Baars 3 0
B2 KV Kortrijk B3 Millwall Field B Laurens Maas 0 1
14:45-15:10
A1 VV Baronie A5 Cambuur Field A Dennis van Gils 1 4
B1 Zulte Waregem B5 PEC Zwolle Field B Steven van der Vliet 1 3
A Ranking B Ranking
1 NAC Breda 1 PEC Zwolle
2 Cambuur 2 Almere City FC
3 Southend United FC 3 Millwall
4 VV Baronie 4 Zulte Waregem
5 Waasland Beveren 5 KV Kortrijk
Semi-finals (Halve finales) RESULTS
15:30-15:55 Referee
I NAC Breda Almere City FC Field A Leo Kersten 1 0
II Cambuur PEC Zwolle Field B Luc Baars 0 2
Finals (Finales)
16.00-16:25 Referee
9th / 10th Waasland Beveren KV Kortrijk Field B Laurens Maas 2WNS 2
7th / 8th VV Baronie Zulte Waregem Field A Dennis van Gils 0 2
16:30-16:55
5th / 6th Southend United FC Millwall Field B Steven van der Vliet 0 1
3th / 4th Almere City FC Cambuur Field A all 0 2
17:00-17:25
1st / 2nd NAC Breda PEC Zwolle Field A all 0 1
17:45 Ceremony
Final Ranking
1 PEC Zwolle
2 NAC Breda Best Keeper: NAC Breda
3 Cambuur Best Player: Nr 9 PEC Zwolle
4 Almere City Top Scorer: Nr 9 PEC Zwolle
5 Millwall
6 Southend United
7 Zulte Waregem
8 VV Baronie
9 Waasland Beveren
10 KV Kortrijk