Match schedule & results U15


Schedule: U15

vv Baronie
Easter Tournament
Monday April 17th 2017

Poule A Poule B
A1 VV Baronie B1 KV Kortrijk
A2 NAC Breda B2 FC Dordrecht
A3 Waasland Beveren B3 Millwall
A4 Southend United FC B4 Brabant United
A5 Cambuur B5 Eendracht Aalst
Morning (Ochtend) RESULTS
10:00-10:25 Referee  
B1 KV Kortrijk B2 FC Dordrecht Field C Dennis van Gils 2 0
A1 VV Baronie A2 NAC Breda Field A Jef van Gestel 0 1
10:30-10:55
B3 Millwall B4 Brabant United Field C Leo Kersten 0 1
A3 Waasland Beveren A4 Southend United FC Field A Dylan Boomaars 0 2
11:00-11:25
B2 FC Dordrecht B5 Eendracht Aalst Field C Steven van der Vliet 1 0
A2 NAC Breda A5 Cambuur Field A Dennis van Gils 2 0
11:30-11:55
B1 KV Kortrijk B4 Brabant United Field C Jef van Gestel 1 3
A1 VV Baronie A4 Southend United FC Field A Leo Kersten 1 2
12:00-12:25
B5 Eendracht Aalst B3 Millwall Field C Dylan Boomaars 0 0
A5 Cambuur A3 Waasland Beveren Field A Steven van der Vliet 0 1
Afternoon (Middag) RESULTS
12:30-12:55 Referee
A2 NAC Breda A4 Southend United FC Field C Dennis van Gils 2 1
B2 FC Dordrecht B4 Brabant United Field A Jef van Gestel 0 3
13:15-13:40
A1 VV Baronie A3 Waasland Beveren Field C Leo Kersten 0 1
B1 KV Kortrijk B3 Millwall Field A Dylan Boomaars 0 0
13:45-14:10
A5 Cambuur A4 Southend United FC Field C Steven van der Vliet 0 2
B5 Eendracht Aalst B4 Brabant United Field A Dennis van Gils 0 0
14:15-14:40
A2 NAC Breda A3 Waasland Beveren Field C Jef van Gestel 0 0
B2 FC Dordrecht B3 Millwall Field A Leo Kersten 0 1
14:45-15:10
A1 VV Baronie A5 Cambuur Field C Dylan Boomaars 1 1
B1 KV Kortrijk B5 Eendracht Aalst Field A Steven van der Vliet 1 1
A Ranking B Ranking
1 NAC Breda 1 Brabant United
2 Southend United FC 2 KV Kortrijk
3 Waasland Beveren 3 Millwall
4 vvBaronie 4 Eendracht Aalst
5 Cambuur 5 FC Dordrecht
Semi-finals (Halve finales) RESULTS
15:30-15:55 Referee
I NAC Breda KV Kortrijk Field A Dennis van Gils 3 1
II Southend United FC Brabant United Field C Jef van Gestel 0 3
Finals (Finales)
16.00-16:25 Referee
9th / 10th Cambuur FC Dordrecht Field C Dylan Boomaars 1 0
7th / 8th vvBaronie Eendracht Aalst Field A Steven van der Vliet 0 0
16:30-16:55
5th / 6th Waasland Beveren Millwall Field C Dennis van Gils 0 3
3th / 4th KV Kortrijk Southend United FC Field A all 2 0
17:00-17:25
1st / 2nd NAC Breda Brabant United Field A all 0 WNS 0
17:45 Ceremony
Final Ranking
1 NAC Breda Best Keeper: Tein Troost (NAC)
2 Brabant United Best Player: Assim Said (NAC)
3 KV Kortrijk Top Scorer:
4 Southend United FC
5 Cambuur
6 FC Dordrecht
7 vvBaronie
8 Eendracht Aalst
9 Millwall
10 Waasland Beveren